Tel. 604 058 628 email: akuklinski@wp.pl

Usunięcie żylaków metodą małoinwazyjną, wewnątrznaczyniowo ClosureFast Dla pacjenta

RF - Zabieg  usunięcia żylaków metodą małoinwazyjną, wewnątrznaczyniowo ClosureFast™ Procedure firmy Medtronic falami o częstotliwości radiowej (RF)

Polega na termicznej koagulacji (zniszczeniu) żyły bez jej usuwania. Żyła stopniowo ulega włóknieniu. Efekt terapeutyczny jest podobny do efektu uzyskiwanego po operacji klasycznej usunięcia żylaków, lecz przy mniejszym urazie tkanek, mniejszym bólu oraz szybszym powrocie do zdrowia. Zabieg polega na nakłuciu żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej (żył powierzchownych), przez które wprowadza się aplikator fal radiowych (cewnik o średnicy około 1 mm). Następnie znieczulana jest żyła, którą będziemy niszczyli - znieczulenie tumescencyjne (kilka nakłuć wzdłuż żyły). Po uruchomieniu właściwej procedury, stopniowo wysuwany jest aplikator i dochodzi do cieplnej koagulacji żyly. Na zakończenie wstrzykiwany jest do żylaków roztwór 2% Aethoxysclerolu w postaci piany przez uprzednio założone venflony (małe cewniki). Po zabiegu zakłada się pończochy uciskowe. Zabieg jest wykonywany pod kontrolą USG Doppler.

Przygotowanie do zabiegu:

  • Należy nie jeść i nie pić przez 6 godzin
  • Ogolić operowaną kończynę dolną oraz pachwinę
  • Należy zabrać kapcie, koszulę nocną  i pidżame lub dres
  • Wskazane jest wykonanie szczepień przeciwko WZW-B
  • Należy zabrać dokumentację medyczną dotyczącą chorób dodatkowych lub przebytych (EKG, karty informacyjne, spis zażywanych leków)

Wskazane jest wykonanie grupy krwi oraz podstawowych badań krwi: morfologia, elektrolity, PT+wskaźnik, APTT, mocznik, kreatyninę. Badania krwi powinny być wykonane 7-5 dni przed zabiegiem.

Zalecenia po zabiegu:

  • Pierwsza wizyta kontrolna pierwsza lub druga doba po zabiegu
  • Po zabiegu zakładana jest pończocha uciskowa . Pierwsze zdjęcie pończochy w 4 tej dobie – na noc.
  • Pończochy należy zakładać rano (łatwiej zakładać używając rękawic lateksowych)
  • Kontrolna wizyta 1 m-c po zabiegu celem ewakuacji zhemolizowanej krwi z żylaków lub wykonania skleroterapii żylaków resztkowych (pozostałych po zabiegu)
  • Może powstać naciek zapalny wzdłuż skoagulowanej żyły lub żylaków, który ustępuję w okresie 2 miesięcy. Przez 2 tygodnie można naciek smarować żelem przeciwzapalnym np. Diclofenakiem.
  • Przez okres 10 dni wskazane jest przyjmowanie profilaktycznych dawek leków p/krzepliwych (Heparyny drobnocząsteczkowe)

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej